Forum POMOC Strona Główna POMOC
wsparcie techniczne dla phorum.pl
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porządek na forum

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum POMOC Strona Główna -> Propozycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agi
pierwszy stopień wtajemniczenia
pierwszy stopień wtajemniczenia


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 41

PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 14:39    Temat postu: Porządek na forum Odpowiedz z cytatem

Myślę że na phorum.pl powinien sie znajdować "kosz" w którym by lądowały tematy powtarzajace się.
Trudno się szuka czegoś jak jest 50 podobnych tematów. Proponuje zostawić te co są naistotniejsze tak aby kazdy kto wejdze zanim napisze nowy temat, zobaczył że jest już odpowiedz na jego pytanie, a jakby napisał mimo wszytko to ja osobiście wywaliłabym do kosza, który opróżniałby sie powiedzmy co tydzien. Za tydzień czasu dany użytkownik, na pewno znajdzie odpowiedź na swoje pytanie, które jest już na forum.
Zrobiło by się czysto i przejrzyście, bo na razie to jak tak z boku na to patrzę to wyglada to okropnie.
Nie wiem, ale moim zdaniem to by było dobre rozwiazanie. Ja mam chyba manię porządku, na moim forum panuje nienaganny, wszyscy bez wyjątku stosuja sie do regulaminu i nie ma mowy o powtarzajacych się tematach. Jak ktos chce napisac to pisze w odpowiednim temacie i już a nie zakłada takiego samego po raz 20-ty, bo to się nazywa spam, albo lenistwo, a ja lenistwa nie lubie.

Pozatym jeszcze jedna uwaga. Zamykacie tematy w dziale "propozycje" rozumiem że chcecie przez to wybrać te najlepsze, ale to tez nie jest dobre rozwiązanie, bo przecież może być kilka propozycji od różnych użytkowników dotyczacych tego samego zdarzenia. Tak jak teraz np. w dziale w którym pisze sa już dwa tematy dotyczace nowych for. I jakby one nie były zamkniete to dopisałbym moją propozycję do jednego z nich, a nie tworzyłabym nowego tematu. Właśnie przez takie zamykanie forum robi się mało-przejrzyste. Owszem pozamykać tematy powtarzajace się i wywalić do kosza, i pozamykać tematy dotyczące istotnich informacji jak np regulamin, ale zostawić furtkę aby zamiast tworzyć nowy temat ludzie mogli dopisywac swoje propozycje tudziez inne informacje dotyczące tego tematu.


Pozdrawiam i życze wszytkim Wesołych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Redakcja phorum.pl
Redakcja phorum.pl


Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 2093

PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtarzające się tematy są w większości przypadków likwidowane niezwłocznie. Bardzo często pojawiają się tematy podobne, ale jednak dotyczące nieco innych problemów i wtedy takich tematów nie usuwamy.

Zdajemy sobie sprawę, że ciężko jest przeglądać wszystkie tematy gdy jest ich tak wiele. Z drugiej strony próba idealnego porządkowania wszystkich wypowiedzi jest karkołomna gdyż jest to de facto segregowanie i modyfikowanie wypowiedzi setek użytkowników. Staramy się skrupulatnie weryfikować i modyfikować tematy wypowiedzi, gdyż zdecydowania większość użytkowników nie zwraca uwagi na to pole a uważamy że bez tego użyteczność forum drastycznie spada.

Zwracam również uwagę na opcję szukaj. To jest właśnie odpowiednie narzędzie do przeglądania dużych zbiorów.

Zamykanie tematów propozycji było już poruszane. Ten dział ma to do siebie, że wszyscy użytkownicy chętnie dorzucają swoje propozycje kompletnie nie związane z tematem do jednego wątku. Eliminujemy to poprzez szybkie zamykanie tematów. Jeżeli ktoś ma przekonanie co do swoich pomysłów zawsze może założyć nowy temat. Doklejenie wiadomości do tematu jest dużo łatwiejsze i z propozycji robi się bełkot...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agi
pierwszy stopień wtajemniczenia
pierwszy stopień wtajemniczenia


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 41

PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To była tylko propozycja.
Ja zawsze używam opcji szukaj jak nieznajduje czegoś odrazu, pyzatym zawsze najpierw czytam a potem pytam i tak powinni wszyscy postępować, szkoda że to jest nieosiągalne w pewnych wypadkach.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nadoll1
drugi stopień wtajemniczenia
drugi stopień wtajemniczenia


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 90
Skąd: Niedaleko Pucka ;)

PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co przesuwać podwójny temat do kosza.
Agi jak szukasz tematu który się powtarzał to ten "pierwotny" znajdziesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sm0Kq
drugi stopień wtajemniczenia
drugi stopień wtajemniczenia


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 57

PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nadoll1 napisał:
Agi jak szukasz tematu który się powtarzał to ten "pierwotny" znajdziesz.

@Agi
Na tym forum jest tak że jak ktoś założy nowy temat który był już poruszany to w tym nowym temacie dostaje linka do starego tematu a ten dublujący zostaje zamknięty. Więc w ten sposób panuje ład i porządek Wink
_________________
..jak zrobić ciekawe bajery aby wzbogacić forum np.Shoutbox ZOBACZ!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Administrator
Redakcja phorum.pl
Redakcja phorum.pl


Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 2093

PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenimy sobie wszystkie rzeczowe propozycje i spostrzeżenia!
Myślę, że na tej podstawie wyciągniemy wnioski. Dziękujemy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum POMOC Strona Główna -> Propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POMOC  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group